آزمون استعدادیابی

استعدادیابی همان کشف و پرورش استعدادهای انسانی در جهتی است که جامعه و فرد هر دو با شوق از آن بهره مند باشند. این گام عملی و علمی نه تنها موجب می شود که میلیاردها تومان از ثروت ملی کشور حیف و میل نشود بلکه موجب تولید ثروتی انبوه از راه هدایت صحیح صاحبان استعداد به سمت جایگاه خود خواهد شد. هر ساله هزاران نفر تغییر رشته می دهند. هزاران نفر از جوانان دانشجو انصراف می دهند. هزاران نفر در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به تغییر رشته می‌کنند. هزاران نفر در رشته‌ای غیر از آنچه آموخته‌اند به کار و فعالیت مشغول می‌شوند. هزاران نفر علیرغم میل‌شان به تحصیل و اشتغال در رشته‌ای که دوست ندارند می پردازند.

مرکز آزمون های سراسری گاج در راستای اهداف نظام آموزشی کشور، برای اولین بار این فرصت استثنایی را فراهم آورده است تا همه فرزندان این مرز و بوم بتوانند با شرکت در آزمون‌های استعداد یابی، ضمن ارتقاء سطح خود‌آگاهی به توانایی های مؤثر خویش پی برده و آن را در جهت خودشکوفایی به پیش ببرند.

این آزمون ها از 4 سالگی تا مقطع کارشناسی در دسترس همه هموطنان عزیزمان قرار دارد و ابزار بسیار مؤثری جهت انتخاب درست مسیر زندگی است.

جامعه مخاطبین تعداد آزمون‌ها معرفی مختصر ویژگی‌های آزمون
کودکان ۴ تا ۶ سال 3 آزمون دگر اظهاری استعدادیابی این کودکان براساس آزمون هایی که توسط والدین پر می‌شود با توجه به عملکردهای هوشی کودکان، مختصات شخصیتی کودکان و استعدادسنجی آنها در زمینه های ورزشی، کلاس، موسیقیایی، ترسیمی، ادبی، ارتباطی، بازیگری و ... شناخت نسبتا روشنی از جهت‌گیری ها و آمادگی های استعدادی کودکان‌مان را به ما نشان می‌دهد.
کودکان 7 تا 9 ساله شاغل به تحصیل در پایه های اول و دوم و سوم ابتدایی 3 آزمون دگر اظهاری در این مقطع، استعدادیابی کودکان براساس تست‌هایی که توسط والدین پاسخ داده می شود انجام می گردد. استعدادیابی این دسته از کودکان نیز بر پایه بررسی عملکردهای هوشی کودکان، مختصات شخصیتی آنها و استعدادسنجی دانش‌آموزان در زمینه های ورزشی، ریاضیاتی، ادبی، هنری، موسیقیایی، فنی، دیجیتالی، ترسیمی، بازیگری، رهبری و مدیریتی و ... صورت می پذیرد.
کودکان و نوجوانان 10 تا 14 سال شاغل به تحصیل در پایه‌های چهارم و پنجم و ششم ابتدایی و هفتم و هشتم متوسطه1 3 آزمون دگر اظهاری در این پایه‌ها نیز استعداد‌یابی کودکان و نوجوانان بر اساس تست‌هایی که والدین به همراه کودکان و نوجوانان به آن پاسخ می‌دهند انجام می‌شود. در این مورد هم با بررسی عملکرد هوش‌های هشت‌گانه دانش‌آموزان ویژگی‌ها و مختصات شخصیتی کودکان و نوجوانان و نیز استعداد‌سنجی آنها در زمینه‌های ورزشی، موسیقیایی، تجاری، مدیریتی و رهبری، تحصیلی، آفرینش‌گری، بازیگری و نمایشی، دیجیتالی، فنی، نویسندگی و ... صورت می‌پذیرد.
نوجوانان 15 ساله پایه نهم متوسطه1 3 آزمون خود اظهاری در این پایه تحصیلی، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های تحصیلی نوجوان انتخاب رشته تحصیلی است. در کمال افتخار به اطلاع می‌رساند که این مهم، در این بسته استعدادیابی نه فقط بر اساس نمره و کارنامه که بر اساس عملکرد‌های هوش‌های هشت‌گانه دانش‌آموزان مختصات شخصیتی نوجوان، علایق نوجوان، ارزش‌هایی که دارد، توانایی‌هایی که کسب کرده و ویژگی‌هایی که دارد سنجیده می‌شود و برای هدایت او به یکی از سه شاخه نظری، فنی- حرفه‌ای و کار‌ و دانش توصیه هایی را ارائه می کند و حتی در زیرشاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش هم توصیه‌های راهبردی و کاربردی ارائه می‎‌کند.
نوجوانان 16 و 17 ساله شاغل در پایه دهم و یازدهم متوسطه2 3 آزمون خود اظهاری این مقطع نیز به لحاظ افزایش خود‌آگاهی، قدرت تصمیم‌گیری، قدرت تجزیه و تحلیل ذهنی، روشن شدن نسبت به هدف‌های زندگی و موارد مشابه دیگر از اهمیت شایان توجهی برخوردار است که با استعدادیابی‌های مبتنی بر عملکرد‌های هوشی، ویژگی‌ها و مختصات شخصیتی نوجوان و سایر مختصات روانشناختی تلاش شده است تا ضمن افزایش شناخت و خودآگاهی او، وی را برای ادامه راهی که برگزیده است، مطمئن یا راهنمایی کرد.
جوانان پایه دوازدهم یا داوطلبان کنکور سراسری 3 آزمون خود اظهاری خرسندیم از اینکه برای اولین‌بار، انتخاب رشته تحصیلی را در آزمون‌ سراسری از حالت غیر علمی خارج کرده و بر اساس نظمی مشخص با توجه به تفاوت‌های فردی سامان بخشیده‌ایم. انتخاب رشته‌ای که بر اساس عملکرد‌های هوشی داوطلبان، بر اساس ویژگی‌های شخصیتی داوطلبان و بر اساس علایق و توانایی‌های داوطلبان صورت می‌پذیرد. انتخاب رشته‌ای که تعاملی بوده و صرفا به کارنامه و رتبه و درصد تکیه نکرده باشد و بر اساس استعداد داوطلب صورت گرفته باشد، امری که متأسفانه تا‌کنون هیچ توجهی به آن نشده است. این استعدادیابی در رشته‌های نظری و هنرستان‌های هنری و فنی صورت می‌پذیرد.
نوجوانان داوطلب کنکورکاردانی ویژه داوطلبان فنی-حرفه ای و کار و دانش 3 آزمون خود اظهاری یکی دیگر از آرزوهای ده‌ها هزار نوجوان و خانواده ایرانی، توجه کردن به دانش‌آموختگان رشته‌های فنی- حرفه‌ای و کاردانش و هدایت علمی صحیح آنها بود. خوشحالیم که امگا توانسته است برای اولین‌بار در ایران عزیزمان چنین خدمت بزرگی را در انتخاب رشته این عزیزان ارائه نماید. بررسی استعدادهای این دسته از فرزندان این مرز و بوم و هدایت آنها در انتخاب رشته تحصیلی خود یکی دیگر از دستاوردهای ما در امگا است.

بسته‌های استعدادیابی معرفی شده در جدول فوق بخشی از بسته های استعدادیابی ارزشمندی است که به زودی از سایر قسمت های آن نیز رونمایی خواهد شد.

چند نکته مهم:

  • این بسته‌ها در سراسر کشور به صورت آزمون اینترنتی آنلاین از طریق سایت www.gaj.ir قابل دسترسی است.
  • پاسخ‌های استعدادسنجی به صورت آنلاین و در لحظه به شما تقدیم خواهد شد.
  • مدیران آموزشگاه‌های علمی آزاد، مدارس ابتدایی، مهد کودک ها، متوسطه اول و مدیران متوسطه دوم و هنرستان های سراسر کشور می توانند با نزدیکترین نمایندگی گاج جهت استفاده از این مجموعه نفیس تماس حاصل فرمایند و از مزایا، ویژگی‌ها و تخفیف های آن بهره‌مند شوند. مشاوران، دبیران و خانواده های محترم هر یک به صورت مستقل می توانند برای دانش آموزان یا فرزندان‌شان با مراجعه به سایت گاج از مزایا و خدمات این آزمون ها بهره مند شوند.
ثبت نام