برگزاری آزمون هماهنگ برای دانش آموزان بیماری که نتوانسته اند در امتحانات نهایی شرکت کنند


برگزاری آزمون هماهنگ برای دانش‌آموزان بیماری که نتوانسته‌اند در امتحانات نهایی شرکت کنند

 

مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: دانش‌آموزانی که با داشتن گواهی پزشکی نتوانسته‌اند در امتحانات نهایی شرکت کنند، با اعلام زمان از سوی کمیته سنجش می‌توانند در آزمونی که هماهنگ برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، در راستای نظارت براجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی محمد محسن بیگی و سید حامد برکاتی با حضور در حوزه‌ امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز تهران از نحوه اجرای توصیه‌های بهداشتی در این حوزه بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: دانش‌آموزانی که با داشتن گواهی پزشکی نتوانسته‌اند در امتحانات نهایی شرکت کنند، با اعلام زمان از سوی کمیته سنجش می‌توانند در آزمونی که هماهنگ برگزار می‌شود، شرکت کنند.

محسن بیگی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا  تعداد حوزه‌های امتحان نهایی را از ۳۰۰۰ پایگاه به ۶۵۰۰ پایگاه افزایش دادیم البته این در حالی است که بعضی مکان‌های برگزاری امتحانات به دلیل عدم امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از لیست حوزه‌ها حذف شدند.

وی از حضور یک مراقب سلامت در هر حوزه خبر داد و افزود: در همین راستا حضور افراد متفرقه در فضای برگزاری امتحانات  ممنوع و مراقبین حوزه‌ها نیز به طور ویژه انتخاب می‌شوند.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در ارزیابی که از ۱۷خرداد تاکنون داشتیم، آموزش و پرورش از معدود جاهایی است که ضریب حساسیت در جهت اطمینان بخشی به خانواده‌ها و جامعه در آن بالا بود.

وی گفت: در روز تنها یک آزمون برگزار می‌شود لذا دانش آموزان حداقل وسایل را با خود دارند، حوزه‌ها نیز میزبان دانش آموزان چندین مدرسه هستند و بچه‌ها باید به تدریج به حوزه امتحانی وارد و خارج شوند و همچنین از سرویس‌های تجمیعی جهت رفت و آمد استفاده نشود.

محسن بیگی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وضعیت سال تحصیلی آینده مشخص نیست این نوع بازگشایی‌ها و اقدامات در مدارس به نوعی مانور عملیاتی است تا اگر سال آینده با موارد خاصی روبرو شدیم چالش کمتری را در این زمینه داشته باشیم .

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: مدیران مدارس بیشترین دغدغه را برای نگهداری از سلامت دانش‌آموزان شان دارند لذا در ارزیابی‌هایی که داشتیم مشخص شد بیش از۸۰  درصد از دانش‌آموزان توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و با مراقبت فردی در مدرسه حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در رابطه با نحوه شکایت خانواده از مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: در تمامی مدارس مسئول حوزه و مدیر حوزه حضور دارند بنابراین اگر والدین، دانش‌آموزان و یا همکاران فرهنگی به موردی برخورد کردند ابتدا باید به مدیر حوزه امتحانی و یا به اداره آموزش و پرورش مناطق  گزارش کنند.

منبع: ایسنا