تاریخ و روزهای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و سراسری مشخص شد


تاریخ و روزهای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و سراسری مشخص شد

سازمان سنجش برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و آزمون سراسری را اعلام کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سازمان سنجش اطلاعیه‌ای روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و  سراسری را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای داوطلبان عزیز، به اطلاع  می‌رساند به منظور مساعدت و همراهی بیشتر با داوطلبان و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله ایجاد فرصت مناسب برای ضدعفونی کردن فضا، امکانات و تجهیزات از سوی حوزه‌های برگزاری آزمون و همچنین به منظور جلوگیری از تراکم جمعیتی داوطلبان در حوزه‌ها برای کاهش حداکثری انتشار ویروس کرونا، این سازمان در راستای تدابیر اتخاذ شده جهت ارتقا ایمنی حوزه‌ها و به تبع آن داوطلبان اقدام به افزایش روزهای برگزاری آزمون کا شناسی ارشد از 2 روز به 3 روز کرده است.

براین اساس آزمون ارشد در روزهای پنجشنبه 16  مرداد تا شنبه 18 مرداد است. به عبارتی آزمون رشته‌های امتحانی شناور (رشته‌های امتحانی دوم) از عصر روز پنجشنبه مورخ 16 مرداد به صبح شنبه مورخ 18 مرداد منتقل شده است.

لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود با توجه به زمان اعلام شده و هم چنین سایر جزئیات و اطلاعاتی که در اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون که در تاریخ 6 مرداد در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌شود در جلسه آزمون شرکت کنند.

برای آزمون سراسری نیز روزهای برگزاری آزمون از 2 روز به 4 روز افزایش یافته است.

بر این اساس ضمن اعلام برنامه زمانی برای هر یک از گروههای آزمایشی آزمون سراسری سال 1399 به شرح جدول ذیل، از داوطلبان تقاضا می‌شود با توجه به زمان اعلام شده و هم چنین سایر جزئیات و اطلاعاتی که در اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون که در تاریخ 20 مرداد در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر می‌‌شود در جلسه آزمون شرکت کنند.

گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه 29 مرداد 99

گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی پنجشنبه 30 مرداد

گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 31 مرداد

گروه آزمایشی زبان‌های خارجه صبح شنبه اول شهریور

منبع: تسنیم