جزییات برگزاری آزمون استعدادهای درخشان


جزییات برگزاری آزمون استعدادهای درخشان /بدون ماسک وارد حوزه نشوید

 

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد را اعلام کر د.

به گزارش ایسنا، فاطمه مهاجرانی در ارتباطی مجازی با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: ۲۱۳ هزار و ۸۸ نفر در پایه هفتم و ۱۱۷ هزار و ۵۲۸ نفر در پایه دهم ثبت نام کردند که در ۱۷۲۲ حوزه امتحانی در پایه هفتم و ۱۰۸۲ حوزه امتحانی پایه دهم با یکدیگر به رقابت میپردازند.


وی افزود: از بین این افراد ۱۷ هزار و ۳۲۷ نفر در پایه هفتم و ۱۱ هزار و ۸۷۵ نفر در پایه دهم پذیرش خواهند شد.

مهاجرانی با بیان اینکه دانش آموزانی که کارت ورود به جلسه را برای تاریخ قبلی آزمون یعنی ۲۷ تیر دریافت کرده بودند کارتشان معتبر است ولی اگر کارت را دریافت نکردند سامانه فعال می شود و می توانند اقدام کنند. به عبارتی دانش آموزان نیاز به دریافت دو کارت ندارند ولی حتما باید کارتی برای ورود به جلسه داشته باشند.


رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره پروتکل های بهداشتی شرکت در جلسه آزمون گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه دانش آموزان الزامی است. باید از ستاد کرونای کل کشور قدردانی کنم که زحمات فراوانی کشیدند و امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و با توجه به افزایش حوزه های امتحانی  آزمون با کمترین مسئله برگزار شود.

وی افزود: به همراه داشتن ماسک الزامی است، حتما دانش آموز باید با ماسک بیاید و بدون ماسک به داخل آزمون راه داده نخواهد شد. حتما وسایل شخصی مانند خودکار و پاک کن به همراه داشته باشند. علیرغم اینکه پذیرایی شامل آب معدنی و ... پیش بینی شده اما به علت رعایت بهداشت پیشنهاد می کنیم نوشیدنی به همراه خودشان داشته باشند که تا نخواهند دستشان را به بطری آب بزنند. اگر خواستند می توانند از شیلد استفاده کنند و مشکلی ندارد اما حداقل چیزهایی که لازم است ماسک و وسایل شخصی است.


مهاجرانی درباره زمان اعلام نتایج آزمون نیز اظهار کرد: چون فرایند اعلام نتایج زمانبر است سعی می کنیم تا شهریور این کار را انجام دهیم که دانش آموزان به راحتی برای شروع سال تحصیلی اقدام کنند و مشکلی در این زمینه نداشته باشند ولی این امر منوط به این است که کار در همه حوزه ها بدون مشکل پیش برود و شاهد یک اعلام نتیجه به موقع باشیم.


رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان بار دیگر تاکید کرد که اگر دانش آموزان کارت شان را برای تاریخ اعلام شده قبلی دریافت کرده اند، معتبر است و نیاز به گرفتن کارت جدید نیست. به جهت تسریع در کار، کارت جدید تولید نشده و هرکسی کارت می گیرد تاریخش همان ۲۷ تیر خواهد بود. آزمون پایه هفتم ۹ مرداد و آزمون پایه دهم ۱۰ مرداد برگزار می شود که طبیعتا تاریخش با تاریخ درج شده روی کارت متفاوت است.

منبع: ایسنا