اولویت با آموزش حضوری دانش آموزان است


وزیر آموزش و پرورش : اولویت با آموزش حضوری دانش‌آموزان است

وزیر آموزش و پرورش گفت: دورنمای روشنی از کرونا نداریم بنابراین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصل بر آموزش حضوری دانش‌آموزان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در بخش خبری 21  با اشاره به اینکه اولویت ما در سال تحصیلی جدید آموزش حضوری است، اظهار کرد: هیچگاه آموزش‌های دیگر را به آموزش حضوری برتری ندادیم چون مدرسه کارکردهای دیگری جز آموزش دارد از جمله اجتماعی شدن دانش‌‌آموزان.

وی افزود: اصل بر آموزش حضوری است مگر این که اجازه نداشته باشیم می‌دانیم که خانواده‌ها فرزندان عزیز خود را به دست ما می‌سپارند و باید مراقبت کنیم بنابراین حداکثر مراقبت را از نظر رعایت پروتکلهای وزارت بهداشت خواهیم داشت.

حاجی میرزایی گفت:دورنمای روشنی از آینده کرونا نداریم و وقتی نمی‌دانیم کرونا چه زمانی تمام می‌شود باید به بچه‌ها یاد بدهیم چگونه از خودشان مراقبت کنند ما نمی توانیم زندگی را تعطیل کنیم بنابراین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصل بر آموزش حضوری است.

وزیر آموزش و پرورش درباره عدم دسترسی برخی دانش‌آموزان به ابزارهای آموزش مجازی بیان کرد: هیچ دانش‌آموزی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و ابزار از آموزش جا نمی‌ماند 60 تا 70 درصد دانش‌آموزان به شاد متصل هستند و درباره بقیه از سایر روش‌ها استفاده خواهیم کرد و دسترسی همه دانش‌آموزان را به آموزش تضمین می‌کنیم که یکی از راه‌ها آموزش تلویزیونی است همچنین 35 درصد مدارس در مناطق کم جمعیت هستند و می‌توانند به صورت حضوری فعالیت کنند.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: تفاوت امسال با سال گذشته این است که از همان ابتدا آموزش مجازی است بنابراین در دوره ابتدایی و پایه‌هایی که دانش آموزان به مقطع تحصیلی دیگر وارد می‌شوند آموزش حضوری حتما لازم است و حتی تاکید داریم در دوره ابتدایی دانش‌آموزان دو نفره به همراه خانواده به مدرسه بیایند تا با معلم ارتباط بگیرند، آموزش با کیفیت ارائه شود و سال تحصیلی آسیب نبیند.

تلاش برای رایگان شدن اینترنت شاد برای اقشار محروم

وی درباره قابلیت‌های شاد گفت: ظرفیت‌های باید ایجاد می‌شد که در اختیار ما بود و انجام شد. بخش پهنای باند و ترافیک اینترنت بر عهده وزارت ارتباطات است که قول مساعد داده‌اند. آخرین نسخه شاد روز پنجشنبه رونمایی عمومی می‌شود و در سال تحصیلی جدید اگر پهنای باند اجازه دهد در همه کلاس‌ها می‌توان بین معلم و دانش آموز ارتباط تصویری برقرار کرد.

حاجی میرزایی درباره هزینه اینترنت شاد عنوان کرد : کارگروهی تشکیل شد که به یک سوم هزینه‌ها رسید و در حال رایزنی برای رایگان شدن هزینه‌های اینترنت حداقل برای مناطق محروم و افرادی که امکان اقتصادی ندارند هستیم و قول نسبی هم گرفته‌ایم.

منبع: تسنیم