شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ۹۹ در دانشگاه ها


شرایط ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور ۹۹ در دانشگاه‌ها

۱۸۹ هزار و ۹۴۸ نفر در کنکور ۹۹ پذیرفته شدند. پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام باید از تاریخ ۱۴ آبان به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج نهایی کنکور سال 99 روز گذشته اعلام شد.

آنگونه که ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش گفته است: "مجموع پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون کنکور سراسری سال  99 تعداد 189 هزار و 948  نفر است که از این تعداد به تفکیک گروه آزمایشی در گروه علوم ریاضی 62848 نفر، در گروه علوم تجربی 61517 نفر، در گروه علوم انسانی 55057 نفر، در گروه هنر 6109 نفر و در گروه زبان 4417 نفر پذیرفته شدند.

پذیرش 18 هزار 797 نفر در دانشگاه فرهنگیان

آمار پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون کنکور سراسری سال 99 به تفکیک دوره آموزشی نیز به این شکل است که در دوره روزانه 118050 نفر، در دوره نوبت دوم 18698 نفر، در دانشگاه پیام نور 13046 نفر، در دانشگاه فرهنگیان 18797 نفر، در دوره‌های غیرانتفاعی 13395 نفر، در پردیس‌های خودگردان 514 نفر، در دوره‌های شهریه پرداز 5339 نفر، در دانشگاه آزاد (4 رشته) 2109 نفر و در مجموع 189 هزار و 948  نفر پذیرفته شدند.

آمار پذیرفته شدگان رشته‌های با آزمون کنکور سراسری سال 99 به تفکیک جنس نیز به این ترتیب است که 101 هزار و 912  نفر معادل 53.6 درصد پذیرفته شدگان زن و 88 هزار و 36 نفر معادل 46.4 درصد پذیرفته شدگان مرد هستند."

پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام ضرورت دارد از تاریخ 14 آبان 99 به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کنند عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف قطعی آنها از تحصیل تلقی خواهد شد.

 نتایج مربوط به سایر رشته‌های تحصیلی به جز رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود. متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصرا می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند.

آن‌دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در تاریخ 24 مهر 99 در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته‌اند و هم اکنون نیز در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت‌نام و به تحصیل بپردازند و ثبت‌نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

شرایط عودت شهریه ثبت‌نام در رشته‌های باآزمون

براساس مصوبه بیست و سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، متقاضیانی که در ردیف قبولین نهایی مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته‌های بدون آزمون) قرار گرفته‌اند، چنانچه هم اکنون نیز در ردیف قبولین رشته‌های با آزمون هستند و تمایل به تحصیل در رشته‌های با آزمون را دارند، تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به همکاری با داوطلب و عودت مدارک و شهریه اخذ شده برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون هستند.

 برای پذیرفته‌شدگان و همچنین آن‌دسته از متقاضیانی که فرم انتخاب‌ رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده ولی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه متقاضی در هر یک از کدرشته‌های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته ‌شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر تا روز پنجشنبه 15 آبان 99 در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سایت سازمان سنجش اعلام نخواهد شد. با پذیرفته‌شدگان برای انجام مراحل ثبت‌نام توسط دانشگاه مذکور هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد.

در رشته‌های ‌تحصیلی تربیت مروج سیاسی (کد 35834) و مدیریت فرهنگی هنری (کد 35835) مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه- قم، بدلیل عدم ارسال نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش متقاضیان از سوی موسسه مذکور، هیچ متقاضی به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نخواهد شد. متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند با مرکز ذیربط تماس حاصل بگیرند.

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.