دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۹ تکمیل ظرفیت دارد؟


دانشگاه فرهنگیان برای کنکور ۹۹ تکمیل ظرفیت دارد؟

در کنکور ۹۹ حدود ۱۲۰۰ ظرفیت دانشگاه فرهنگیان خالی مانده است، در این رابطه معاون دانشگاه فرهنگیان درباره وضعیت تکمیل ظرفیت توضیح می‌دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام دانشگاه فرهنگیان قرار بود در کنکور سال 99، 20 هزار نفر در این دانشگاه پذیرش شوند؛ هم‌اکنون طبق اعلام سازمان سنجش 18 هزار و 797 نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده‌اند. بنابراین حدود 1200 ظرفیت این دانشگاه در کنکور خالی مانده است و این پرسش از سوی داوطلبان مطرح می‌شود که آیا دانشگاه فرهنگیان تکمیل ظرفیت خواهد داشت؟

در همین رابطه طاهر روشندل معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان به تسنیم گفت: 20 هزار ظرفیت جذب دانشجو به تنهایی به دانشگاه فرهنگیان اختصاص نداشت و هزار ظرفیت آن برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی است. هم‌اکنون 18 هزار و 797 ظرفیت پر شده است که ظرفیت خالی باید از طریق تکمیل ظرفیت پر شود.

وی افزود: منتظر هستیم ببینیم آیا سازمان سنجش تکمیل ظرفیت را می‌پذیرد تا این ظرفیت خالی پر شود یا خیر. البته ما پیگیری خواهیم کرد؛ طبق روال عادی اواسط آبان هر سال تکمیل ظرفیت انجام می‌شود اما امسال با توجه به اینکه نتایج دیر اعلام شده شرایط قدری متفاوت‌تر است و نمی‌دانیم سازمان سنجش برنامه‌ای برای تکمیل ظرفیت خواهد داشت یا خیر.

به گزارش تسنیم، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش نیز گفته است: پیش‌بینی ما برای امسال این است که برای دانشگاه فرهنگیان و در رشته‌های سوابق تحصیلی فرصتی را برای تکمیل ظرفیت اعلام کنیم.

منبع: تسنیم