نحوه فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس از امروز تا 2 هفته آینده


نحوه فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس از امروز تا 2 هفته آینده

در شهرهای وضعیت قرمز، تمام مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل و تمام کلاس های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، نحوه فعالیت مدارس و ادارات آموزش و پرورش با توجه به محدودیت‌های کرونایی طی بخشنامه‌ای از سوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.

در این بخشنامه آمده است: وضعیت «زرد»، «نارنجی» و «قرمز» از نظر فراگیری و شیوع ویروس کووید 19 بر اساس ضوابط مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا به صورت هفتگی توسط وزارت بهداشت برای هر یک از شهرها اعلام می شود.

تمام ادارات موظفند ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به سامانه های ارائه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم و زیرساخت های لازم برای انجام دورکاری را ایجاد کنند.

در شهرهای دارای وضعیت «زرد» ارائه خدمات با حضور دوسوم کارکنان و در شهرهای دارای وضعیت «نارنجی» با حضور پنجاه درصد کارکنان و در شهرهای با وضعیت «قرمز» با حضور حداکثر یک سوم کارکنان انجام خواهد شد.

در شهرهای وضعیت قرمز، تمام مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل و تمام کلاس های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود. ضمنا کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه های الکترونیکی، حضور آنها ضروری است در محل کار حضور خواهند داشت و حفاظت از اماکن، ساختمان‌های اداری و نگهداری تاسیسات برای جلوگیری از حوادث احتمالی در اولویت خواهد بود.

تمام ماموریت های اداری غیرضرور در وضعیت های سه گانه لغو و ماموریت های ضروری استانی صرفا با مجوز بالاترین مقام مجاز استان و ماموریت های در سطح ملی، صرفا با تایید بالاترین مقام دستگاه مجاز است.

برگزاری جلسات حتی المقدور به صورت ویدئوکنفرانس و جلسات حضوری با رعایت پروتکل ها و حداکثر مطابق تعداد اعلام شده و ظرفیت سالنها برگزار شود.

منبع: فارس