زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد


زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد

ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای سال ۱۴۰۱ از مرداد ماه سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه و دفترچه راهنمای ثبت نام در رشته‌هایی که در سال ۱۴۰۱ پذیرش آنها صرفا با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می گیرد، همزمان با اعلام نتایج رشته اولیه و انتخاب رشته‌های با آزمون، در محدوده زمانی نیمه اول مردادماه سال ۱۴۰۱ در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت. 

متقاضیانی که تمایل به پذیرش در این رشته‌ها دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ نخواهند داشت. این متقاضیان می‌توانند در زمان ذکر شده با مراجعه به سامانه ثبت‌نام رشته‌هایی که صرفا با سوابق تحصیلی پذیرش دارند،‌ در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور متقاضی این رشته‌ها شوند.

ثبت نام برای شرکت در کنکور ۱۴۰۱ روز گذشته از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است و به مدت یک هفته یعنی تا ۱۷ این ماه انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در روزهای ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و نتایج آن نیز همانند سنوات گذشته (به جز سال ۱۳۹۹ که به دلیل کرونا  زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود)  اواسط مردادماه سال آینده اعلام می‌شود.

انتخاب رشته داوطلبان پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط خاص در انتهای مردادماه انجام می‌شود و نتایج آن نیز قبل از مهرماه و اوایل دهه سوم شهریورماه از طریق سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از ابتدای سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه‌ها شوند.