تغییرات جزیی و تاریخ ازمون سراسری سال 1402 به زودی اعلام می شود


تغییرات جزیی و تاریخ ازمون سراسری سال 1402 به زودی اعلام می‌شود

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس مقررات آزمون سال گذشته برگزار می‌شود، از اعلام تاریخ دقیق آزمون سراسری پس از نشست شورای سنجش و پذیرش  خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش، دکتر عبدالرسول پورعباس با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس مقررات آزمون سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه مصوبه جدیدی در مورد آزمون سراسری ابلاغ نشد آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ١٣٩٢ و اصلاح آن در سال ۱۳۹۵ برگزار می‌شود.

 معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تغییرات جزئی مربوط به ضرایب و سایر موارد مطابق هر سال در صورت تصویب در شورای سنجش و پذیرش اعلام خواهد شد.

 رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: کلیات برگزاری آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ تغییری نخواهد داشت و به عنوان مثال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت حداکثر  ۴۰ درصد تاثیر مثبت خواهد بود و مابقی نمره کل بر مبنای نمره آزمون محاسبه خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان‌ کرد: محاسبه سوابق تحصیلی داوطلبان بر مبنای نمره دروس  سال دوازدهم در نظام ۳-۳-۶ یا دروس دیپلم و پیش دانشگاهی در نظام قبلی که آزمون آنها به صورت سراسری و کشوری برگزار شده است به صورت حداکثر  ۴۰ درصد تاثیر مثبت، به میزان سوابق تحصیلی موجود، خواهد بود.

 

 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور