اولیاء ثبت نام دانش آموزان را زودتر انجام دهند


اولیاء ثبت نام دانش آموزان را زودتر انجام دهند/ملزم به ثبت نام جاماندگان هستیم

 

وزیر آموزش و پرورش درباره امکان استمرار زمان ثبت نام در مقطع متوسطه دوم تا پایان شهریور به علت صدور دیرهنگام برگه های هدایت تحصیلی گفت: ملزم هستیم تا زمانی که دانش آموز باشد ما ثبت نام کنیم.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در حاشیه اختتامیه دهمین دوره مجلس دانش آموزی که در اردوگاه باهنر برگزار شد با اشاره به فعالیت مجلس دانش آموزی گفت: اگر به تشکیل این مجالس نگاه تشریفاتی داشته باشیم خوب نیست.

وی افزود: کارکرد این مجلس، تفریحی یا کار صرفا گروهی هم نیست، بلکه ماهیت قانونگذاری دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای نقش مؤثر اعضای مجلس دانش آموزی باید آنها را به مرجع قانونگذاری در آموزش و پرورش یعنی شورای عالی آموزش و پرورش وصل کنیم، البته خودشان هم باید آموزش ببینند و آماده شوند، افزود: در این صورت است که اعضای مجلس دانش آموزی آماده تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی می شوند و از حالت تشریفاتی هم خارج می‌شوند.

نوری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا به علت صدور دیرهنگام برگه های هدایت تحصیلی، ثبت نام مدارس تا پایان شهریور انجام می‌شود؟ عنوان کرد: بر اساس قانون، شورای عالی آموزش و پرورش باید مدارک تحصیلی را برای ثبت نام دریافت کنند؛ درحالی که چندسال قبل، دیگر مدارک را دریافت نمی‌کردند. دیروز مجددا به همکاران در بخش فناوری اطلاعات تذکر دادم که نیازی به تحویل مدارک نیست و کافی است اولیاء مدارک لازم برای ثبت نام را بارگذاری کنند.

وی افزود: البته ملزم هستیم تا زمانی که دانش آموز باشد ما ثبت نام کنیم. هرچند با توجه به ساماندهی نیروی انسانی ضروری است که ثبت نام زودتر انجام شود. اگر دانش آموزی از ثبت نام جامانده باشد؛ ثبت نام وی مشکلی ندارد؛ اما اولیاء سعی کنند ثبت‌نام را سریع‌تر انجام دهند.