آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی ها / استقرار مشاوران در مدارس


آغاز «هدایت تحصیلی» پایه نهمی‌ها / استقرار مشاوران در مدارس

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم جهت انتخاب رشته پایه دهم گفت: صدور نمون برگ‌ها انجام و تمام شده و مشاوره‌ها در حال آغاز است؛ به این معنا که مشاوران در مدارس مستقر می‌شوند و بچه‌ها را هدایت می‌کنند.

اصغر باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: قبل از پایان مهلت ثبت‌نام مدارس، هدایت تحصیلی و مشاوره انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره صدور دیرهنگام برگه‌های هدایت تحصیلی و نگرانی نسبت به پایان مهلت ثبت نام گفت: این فرایند همه ساله انجام و قسمت عمده‌ای از ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود. معمولا بخشی از دانش آموزان ما باقی می‌مانند؛ دانش‌آموزانی داریم که نمره‌ قبولی کسب نکرده‌اند و در شهریورماه دوباره امتحان می‌دهند و وضعیت تحصیلی‌شان مشخص شود.

باقرزاده ادامه داد: ضمن آنکه بازماندگان و جاماندگانی هم داریم که تعداد کمی هستند و اینها اجازه دارند که در شهریورماه هدایت تحصیلی شان را انجام و به مدارس مدنظر هدایت شوند.

وی درباره ساماندهی شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی و هدایت دانش‌آموزان به سمت رشته‌ها گفت: تشویق و ترغیب ما به سمت رشته‌های علوم پایه ریاضی و علوم انسانی و رشته‌های فنی است؛ ولی طبیعتا تصمیم‌گیری نهایی به وضعیت تحصیلی و مشاوره و همچنین رغبت و توانایی دانش‌آموزان بستگی دارد.