نوبت دهی «سنجش سلامت» به یک میلیون کلاس اولی/ سنجش سلامت پیش دبستانی ها در مهر ماه


نوبت‌دهی «سنجش سلامت» به یک‌ میلیون کلاس اولی/ سنجش سلامت پیش دبستانی‌ها در مهر ماه

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار تا ۱۰ مرداد ماه، نوبت‌دهی برای حدود یک میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان انجام و کار ارزیابی برای حدود ۴۹۵ هزار نفر به اتمام رسیده است گفت: پیش‌بینی ما این است که تا آخر مرداد و نهایتا اواسط شهریور ماه بتوانیم سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را به اتمام برسانیم.

حمید طریفی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیحی پیرامون روند انجام سنجش سلامت نوآموزان اظهار کرد: وقتی خانواده، فرزندش را در مدرسه ثبت نام می‌کند، از سوی مدیرمدرسه نوبت‌گیری انجام و ساعت و روز مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت را به آنها اعلام می‌کند.

وی افزود: مدت زمان نوبت‌دهی بر حسب شلوغی پایگاه‌ها متفاوت است. در نهایت خانواده در تاریخ مشخص شده به پایگاه‌ معرفی شده مراجعه و سنجش سلامت را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار تا ۱۰ مرداد ماه، نوبت‌دهی برای حدود یک میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان انجام و کار ارزیابی برای حدود ۴۹۵ هزار نفر به اتمام رسیده است گفت: با درنظر گرفتن جمعیت حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری کلاس اولی‌ها در سال جاری، سنجش سلامت تقریبا یک سوم دانش آموزان انجام شده است.

حسینی ادامه داد: برآورد ما این است که تا آخر مرداد و نهایتا اواسط شهریور ماه بتوانیم سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را به اتمام رسانده و بتوانیم در هفته‌های ابتدایی مهر ماه، ارزیابی پیش‌دبستانی‌ها را آغاز کنیم.