ثبت سفارش کتاب های درسی دانش آموزان میان پایه تا 4 تیرتمدید شد


ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان‌پایه تا 4 تیرتمدید شد

تهران (پانا) - مهلت ثبت‌نام ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان‌پایه که قبلا تا تاریخ ۲۶ خردادماه بود تا 4 تیرماه 1402 تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛ معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تمدید ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان میان‌پایه تا 4 تیرماه 1402 خبر داد.

محمد علوی‌تبار افزود: با توجه به اینکه 13 درصد دانش‌آموزان میان‌پایه تاکنون اقدام به سفارش کتاب درسی سال تحصیلی 1403 – 1402 نکرده‌اند، مهلت ثبت سفارش کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir تا 4 تیرماه 1401 تمدید می‌شود تا دانش‌آموزان میان‌پایه (دوره ابتدایی پایه‌های دوم تا ششم و دوره اول متوسطه پایه‌های هفتم و هشتم و دوره دوم متوسطه پایه‌های یازدهم و دوازدهم) که به هر دلیل کتاب درسی خود را ثبت نکرده‌اند در این بازه، سفارش خود را ثبت کنند.

وی در مورد دانش‌آموزان میان‌پایه‌ای که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتاب درسی نشده‌اند، یادآور شد: ضرورت دارد خانواده‌ها و مدارس در این فرصت زمانی سفارش دانش‌آموزان را در سامانه ثبت کنند، مسئولیت بررسی، اطلاع‌رسانی و پیگیری سفارش دانش‌آموزان بر عهده مدارس است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: مطابق تقویم زمانی مندرج در شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰3 - ۱۴۰2 و اطلاع‌رسانی قبلی، زمان ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان میان‌پایه در تاریخ 26 خردادماه به اتمام می‌رسد که اکنون به مدت 9 روز (از 27 خرداد تا 4 تیر ماه) تمدید شده است.

علوی‌تبار درخصوص سایر پایه‌های تحصیلی هم گفت: ثبت سفارش دانش‌آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم از پنجم تیرماه پس از ثبت‌نام در مدرسه و ثبت اطلاعات آن‌ها در سامانه «سیدا» شروع خواهد شد.