اعلام جزئیات برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲/آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان از اواخر مرداد


اعلام جزئیات برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲/آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان از اواخر مرداد

با آغاز فرایند برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲، داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی، انسانی و هنر صبح و عصر روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه و داوطلبان گروه‌های تجربی و زبان نیز صبح و عصر پنجشنبه ۱۵ تیرماه در عرض دو روز برای تصاحب صندلی‌های دانشگاه‌ها به رقابت خواهند پرداخت.  

به گزارش ایسنا، بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در پنج گروه آزمایشی ریاضی، انسانی، هنر، تجربی و زبان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه در ۴۱۷ شهرستان و ۶۶۲ حوزه امتحانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به همراه ۱۹۵۵ حوزه فرعی کنکور ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

بطورکلی یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۳۶ داوطلب در نوبت دوم کنکور امسال ثبت نام کردند که زنان ۶۸۷ هزار و ۴۲۰ داوطلب( ۶۱ درصد) و مردان نیز ۴۳۲ هزار و ۱۶ داوطلب (۳۹ درصد) را تشکیل داده‌اند.

تعداد ۲۴۰ داوطلب نیز در خارج از کشور در نوبت دوم کنکور امسال ثبت نام کردند که ۱۴۵ نفر آنها مرد و ۹۵ نفر نیز زن هستند.

کنکور گروه آزمایشی ریاضی و انسانی در صبح روز چهارشنبه ۱۴ تیر برگزار می‌شود و داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز در عصر روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه به رقابت می‌پردازند. همچنین داوطلبان دو گروه آزمایشی تجربی و زبان نیز روز ۱۵ تیر ماه آزمون خود را برگزار می‌کنند به این ترتیب که داوطلبان گروه آزمایشی تجربی صبح و داوطلبان گروه آزمایشی زبان نیز در عصر پنجشنبه به رقابت خواهند پرداخت.

انتخاب رشته پذیرفته شدگان اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ اواخر مرداد انجام می‌گیرد و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز نیمه دوم شهریور امسال اعلام می‌شود.