اعلام نتایج آزمون نهایی پایه دوازدهم تا هفته آینده


اعلام نتایج آزمون نهایی پایه دوازدهم تا هفته آینده

تهران (پانا) - رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش از اعلام نتایج آزمون نهایی پایه دوازدهم در ابتدای هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن زارعی درباره تصحیح اوراق امتحان نهایی و اعلام نمرات اظهار کرد: با همت همکاران گرامی کار تصحیح الکترونیکی حدود ۲۳ میلیون پاسخبرگ دانش‌آموزان پایان یافته است.

وی تاکید کرد: ان شاالله در ابتدای هفته آینده نتایج آزمون نهایی اعلام می‌شود.

امتحانات نهایی خردادماه پایه دوازدهم شاخه نظری امسال از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۲۵ خرداد ماه ادامه داشت.

امسال برگه‌های امتحانی به روش الکترونیکی تصحیح شدند. در روش تصحیح الکترونیکی، پاسخبرگ‌ها بدون مشخصات دانش آموزان توسط دو مصحح و به صورت کاملا مستقل تصحیح می‌شوند و هویت پاسخ دهندگان برای مصححان قابل شناسایی نیست.

پس از ثبت نمرات توسط مصححان اول و دوم اگر اختلاف نتیجه کمتر از یک نمره باشد، سامانه به صورت خودکار میانگین نمرات اعلام شده توسط مصحح اول و دوم را با گرد کردن به نفع شرکت کننده(رو به بالا) به عنوان نمره نهایی ثبت می‌کند و اگر این اختلاف بیش از یک نمره باشد، سئوالات مورد اختلاف نظر با نمایش نمرات ثبت شده توسط دو مصحح قبلی به مصحح سوم ارجاع می‌شود.

اگر این اختلاف بیش از سه نمره باشد نیز برای بازبینی به گروه‌های آموزشی ارجاع داده می‌شود و در صورت تایید، یکی از نمرات در سامانه ثبت می‌شود و در صورت عدم تایید، نمره اعلام شده توسط سه مصحح قبلی حذف و پاسخبرگ بار دیگر به چرخه تصحیح باز می‌شود.

ابتکاری که امسال انجام شد این است که تصحیح اوراق در استان‌های مختلف و برگه هر استانی در یک استان دیگر که مشخص نیست کدام استان است، انجام می‌شود، بنابراین اینگونه نیست که تصحیح اوراق هر دانش آموزی در همان استان انجام شود.