تیم رباتیک دانش آموزی ایران به پکن اعزام می شوند


تیم رباتیک دانش‌آموزی ایران به پکن اعزام می‌شوند

تهران (پانا) - تیم ایرانی رباتیک شامل ۴۲ نفر منتخب رقابت اردیبهشت‌ماه دانشگاه تهران در روز ۱۵ مرداد‌ برای ‌حضور در مسابقات رباتیک ۲۰۲۳ پکن به چین اعزام می‌شوند.

نادر نوبخت، سرپرست تیم جهانی اعزامی به مسابقات ۲۰۲۳ پکن در نشست خبری امروز که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تیم اعزامی دانش‌آموزی رباتیک برای شرکت در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ پکن با برگزاری مسابقه‌ای در اردیبهشت انتخاب شدند، به این صورت که از میان دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این رقابت ۲۰۰ نفر برای شرکت در اردوی آموزشی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در این مرحله ۴۲ نفر برای اعزام به مسابقات ۲۰۲۳ رباتیک پکن انتخاب شدند و این افراد در روز ۱۵ مرداد‌ عازم شهر پکن خواهند شد.

نوبخت، آغاز برگزاری این رقابت را از روز ۱۹ مرداد ‌همزمان با مراسم افتتاحیه اعلام کرد و یادآور شد: ۲۰ تا ۲۲ مرداد‌ تیم‌ها با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان منتخب کشور جهت شرکت در ۵ لیگ مسیریاب، راگبی، سومو، خلاقیت و گزارش فنی در رده زیر ۱۷ سال با دانش‌آموزان ۲۴ کشور جهان در شهر پکن به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته وی، در این مسابقات تیم‌هایی از کشورهای چین، کره جنوبی، مالزی، ترکیه، امارات متحده عربی، ایران، اتریش، جمهوری چک، روسیه، لهستان، مصر، تونس، الجزایر، نیوزلند، مکزیک، اکوادور، آرژانتین، مغولستان، تایلند، نپال، بنگلادش، قزاقستان و اتیوپی در مجموع بیش از ۳۰۰۰ شرکت‌کننده و بیش از ۱۶۰۰ تیم شرکت کرده‌اند.

نوبخت با اشاره به دستاوردهای تیم ایرانی در رقابت رباتیک جهانی، گفت: نخبگان کشورمان پیش از این در رقابت سال‌ ۲۰۱۹ مالزی مقام سوم و در رقابت ۲۰۲۲ هند موفق به کسب مقام دوم در مسابقات جهانی شده‌اند.