ضرورت مشاهده معدل کل و معدل کتبی مؤثر داوطلبان رشته های پذیرش بدون آزمون سال 1402


ضرورت مشاهده معدل کل و معدل کتبی مؤثر داوطلبان رشته‌های پذیرش بدون آزمون سال 1402

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور بر ضرورت مشاهده معدل کل و معدل کتبی مؤثر داوطلبان رشته‌های پذیرش با سوابق (بدون آزمون)‌ سراسری سال 1402 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر علی صدر با اشاره به اطلاعیه‌های قبلی در خصوص رشته‌های پذیرش با سوابق (بدون آزمون)‌ سراسری سال 1402، گفت: داوطلبان همه گروه‌های آزمایشی که برای رشته‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی متقاضی شده‌اند می‌توانند اطلاعات مربوط به معدل کتبی مؤثر برای دیپلمه‌های شاخه نظری یا معدل کل مؤثر مربوط به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دریافتی از وزارت آموزش و پرورش را از روز چهارشنبه 22 شهریور تا روز دوشنبه 27 شهریور ماه را در درگاه my.sanjesh.org مشاهده و تایید و یا عدم تایید را اعلام نمایند.

وی افزود: داوطلبان در صورتی که مغایرتی در اطلاعات معدل خود مشاهده کردند لازم است نسبت به انتخاب گزینه «مورد تایید نیست و سازمان سنجش مجددا از آموزش و پرورش استعلام نماید» اقدام کنند. بدیهی است موارد عدم تایید توسط داوطلبان، برای بررسی مجدد به وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهد شد که پس از دریافت معدل اصلاحی این دسته از داوطلبان از وزارت آموزش و پرورش، نسبت به اعمال آن در گزینش نهایی در رشته محل‌های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1402 اقدام خواهد شد.

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد داوطلبانی که معدل آنها از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال نشده یا تاکنون دیپلم خود را اخذ نکرده‌اند، گفت: مقرر شده اطلاعات معدل این دسته از داوطلبان متعاقبا از سوی آموزش و پرورش ارسال شود لذا در صورت ارسال معدل آنها از سوی آموزش و پرورش به این سازمان، معدل ارسالی اوایل مهرماه در سامانه برای مشاهده و تایید درج خواهد شد.

دکتر صدر تاکید کرد: برای داوطلبانی که معدل آنها توسط آموزش و پرورش ارائه نشود با توجه به اینکه در زمان مشاهده کارت ورود به جلسه و همچنین در زمان انتخاب رشته امکان مشاهده و ویرایش معدل به آنها داده شده بود، معدل خوداظهاری در گزینش نهایی رشته محل‌های پذیرش صرفا باسوابق تحصیلی، در نظر گرفته خواهد شد و در صورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو و هیچ گونه اعتراضی قابل پذیرش نخواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در مورد پذیرش در رشته‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، خاطرنشان کرد: داوطلبانی که برای ثبت نام و انتخاب رشته محل‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی از تاریخ 31 مرداد تا 20 شهریور اقدام کرده‌اند معدل دریافتی آنها متعاقبا در اوایل مهرماه از آموزش و پرورش اخذ و برای تایید نمایش داده خواهد شد.