کنکور دانشگاه فرهنگیان اردیبهشت برگزار می شود/اعلام نتایج آزمون در خردادماه


کنکور دانشگاه فرهنگیان اردیبهشت برگزار می‌شود/اعلام نتایج آزمون در خردادماه

معاون فنی و آماری سازمان سنجش درباره برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان گفت: این آزمون در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و نتایج آن خرداد ماه اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر احسان جمالی در نشست خبری نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ که امروز، یکشنبه ۵ آذر در سازمان سنجش برگزار شد، گفت: آزمون سراسری از اهمیت و حساسیت بسیاری برخوردار است به همین دلیل به داوطلبان توصیه می‌کنند که پیش از انجام فرایند ثبت‌نام، دفترچه راهنمای شرکت در کنکور را به دقت مطالعه کنند.

وی با اشاره به ایجاد پروفایل کاربران در سامانه سازمان سنجش گفت: دو دوره از ایجاد پروفایل داوطلبان سامانه سازمان سنجش آموزش کشور می‌گذرد. در حال حاضر، کنکور ۱۴۰۳ مصادف با سومین دوره ایجاد کارپوشه برای داوطلبان است.

دکتر جمالی با بیان اینکه داوطلبانی که نسبت به ایجاد پروفایل اقدام کرده‌اند نیازی به ایجاد پروفایل ندارند، گفت: اگر این افراد رمز خود را فراموش کرده‌اند رمز جدید به شماره‌ای که در سامانه ثبت کرده‌اند، ارسال می‌شود. 

وی درباره فرایند ثبت‌نام گفت: داوطلبان به منظور تکمیل ثبت نام باید ۸ مرحله را پشت سر بگذارند. چنانچه داوطلبان با صفحه‌ای روبرو شدند که تمام اطلاعات آنها در این صفحه به نمایش درآمده بود و کد ثبت‌نام در پایین این صفحه قرار داشت به معنای تکمیل فرایند ثبت‌نام است. 

دکتر جمالی با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمام داوطلبان باید دارای سابقه تحصیلی باشند. داوطلبانی که سابقه تحصیلی ندارند باید نسبت به ایجاد آن اقدام کنند و این موضوع باید تا پیش از شهریور ماه سال آتی صورت بگیرد چرا که اگر در شهریور ماه نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی اقدام کنند؛ سابقه ایجاد شده به کنکور ۱۴۰۳ نمی‌رسد. 

معاون فنی و آماری سازمان سنجش با بیان اینکه کنکور ۱۴۰۳ نسبت به ادوار گذشته تغییراتی دارد، گفت: برگزاری همزمان دو آزمون گروه‌های آزمایشی هنر و زبان خارجه از تغییرات  کنکور ۱۴۰۳ به حساب می‌آید. همچنین برگزاری آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان از دیگر تغییرات این آزمون محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: بررسی‌ها بیانگر این است که تعداد داوطلبان کنکور گروه‌های آزمایشی زبان‌های خارجه و هنر محدود است  و به طور معمول ۲۰ درصد از داوطلبان این آزمون‌ها در کنکور شرکت نمی‌کنند. 

دکتر جمالی درباره برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان گفت: این آزمون در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و نتایج آن در خرداد ماه اعلام می‌شود. شرایط پذیرش در آزمون دانشکاه فرهنگیان بر اساس ۲۵ درصد دفترچه اختصاصی، ۲۵ درصد آزمون اختصاصی شایستگی معلمی و ۵۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی است.

وی درباره اعلام زمان نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳ گفت: امیدوارم که بتوانیم نتایج نهایی این آزمون را در پایان شهریور ماه اعلام کنیم.