آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی جمعه برگزار می شود


آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی جمعه برگزار می‌شود

دوازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفای دانشگاهی) سال ۱۴۰۲ در داخل و خارج از کشور جمعه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جزئیات برگزاری، نحوه‌ پرینت کارت‌ و رفع نقص کارت شرکت در دوازدهمین آزمون سنجش استاندارد مهارت‌های زبان فارسی (سامفای دانشگاهی) سال ۱۴۰۲ در داخل کشور و خارج از کشور اعلام شد.

دوازدهمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی (سامفای دانشگاهی) در روز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ شمسی برابر با ۱۲ ژانویه ‌سال ۲۰۲۴ میلادی و ۲۹ جمادی الثانی سال ۱۴۴۵ قمری) در داخل کشور در شهرهای قم، تهران، همدان، سنندج (فقط صبح) و خارج از کشور در کشور عراق در شهرهای نجف اشرف، بغداد، بصره و سلیمانیه (صبح و بعدازظهر) برگزار خواهد شد.

کارت‌های‌ شرکت در آزمون برای‌ متقاضیان‌ آزمون‌ مذکور براساس‌ مندرجات‌ بند «الف‌» اطلاعیه‌ بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و متقاضیان پس از پرینت کارت شرکت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالی باید مطابق بند «ب» همین اطلاعیه اقدام کنند. نشانی محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج شده است.

لازم به توضیح است این آزمون در حوزه‌های داخل کشور به صورت الکترونیکی و در خارج از کشور به روش مبتنی بر کاغذ برگزار خواهد شد و ساعت برگزاری‌آزمون به شرح ذیل است:

شروع فرآیند آزمون در داخل کشور در ساعت ۸:۳۰ صبح خواهد بود. لازم است داوطلبان در ساعت ۸:۰۰ صبح در حوزه برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

زمان شروع فرآیند آزمون در حوزه‌های خارج از کشور نوبت صبح در ساعت ۸:۳۰ صبح ‌و نوبت بعدازظهر در ساعت ۱۴:۰۰ خواهد بود. لازم است داوطلبان نیم‌ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشند.

الف) نحوه‌ و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون

کارت‌های‌ شرکت در آزمون‌ متقاضیان به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون از چهارشنبه ۲۰ دی تا پنجشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۲ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت‌نام (۱۲ رقمی) و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام (۱۶ رقمی) و شماره گذرنامه یک نسخه پرینت از برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

ب) رفع نقص کارت شرکت در آزمون

چنانچه متقاضیان مغایرتی در اطلاعات ثبت‌نامی خود با مندرجات کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند باید موارد اصلاحی را حداکثر تا تاریخ ۲۳ دی ۱۴۰۲ از طریق سیستم پاسخ‌گویی به نشانی:https://request.sanjesh.org ارسال کنند.

همچنین درصورت وجود مغایرت در عکس روی کارت لازم است با همراه داشتن دو قطعه عکس در صبح روز جمعه به ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ و قبل از برگزاری آزمون، به مسئول برگزاری این آزمون (با توجه به جدول اعلامی) مراجعه کنند تا نسبت به بررسی موضوع اقدام شود.

یادآوری مهم: متقاضیانی که شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام خود را فراموش کرده‌اند، می‌توانند برای دریافت شماره پرونده با شماره تلفن ۳۶۲۷۰۰۹۴ با پیش شماره ۰۲۶ تماس بگیرند.

داوطلبان حوزه های داخل کشور در صورتی که مشکلی در پرینت کارت خود مشاهده کردند برای پیگیری لازم است با شماره تلفن اعلام شده (تلفن ۳۶۲۷۰۰۹۴ با پیش شماره ۰۲۶) تماس بگیرند.

متقاضیان حوزه‌های کشور عراق (شهرهای نجف اشرف، بغداد، بصره و سلیمانیه) لازم است برای رفع نقص احتمالی کارت شرکت در آزمون خود در تاریخ تعیین شده به آدرس محل برگزاری که بر روی کارت آزمون درج شده، مراجعه کنند.

جدول کشور، استان و شهر محل برگزاری آزمون

پ) آدرس محل رفع نقص کارت و برگزاری داوطلبان خارج کشور