المپیادی ها خانه دار می شوند


پس از 13 سال از ادغام باشگاه دانش‌پژوهان جوان با سازمان استعدادهای درخشان؛

المپیادی‌ها ‌خانه‌دار می‌شوند‌

جشن استقلال باشگاه دانش‌پژوهان‌ در بهمن امسال برگزار می‌شود

تهران (پانا) - جشن اعلام استقلال کامل و افتتاح ساختمان جدید باشگاه دانش‌پژوهان جوان در بهمن ماه امسال ‌برگزار خواهد شد.

سیدرضا حسینی در گفت‌وگو با پانا ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: «‌انشالله ‌در بهمن‌ماه امسال، پس از 13 سال از ادغام باشگاه دانش‌پژوهان جوان با سازمان استعدادهای درخشان، جشن اعلام استقلال کامل و افتتاحیه ‌باشگاه دانش‌پژوهان جوان ‌برگزار خواهد شد.»

وی ادامه داد: «دقیقا 27 دی‌ماه سال 1389 بود که شورای عالی اداری مخالف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، باشگاه را منحل و با سازمان استعدادهای درخشان ادغام کرد. این اتفاق باعث شد که باشگاه آسیب ببیند، ساختمانی که برای باشگاه بود از دست رفت، امکاناتی که نیازهای بچه‌های نخبه بود و برای المپیادهای جهانی‌ استفاده می‌کردند بین برخی مدارس پخش شد، نیروهای انسانی که در باشگاه تربیت شده بودند از باشگاه خارج شدند و نتایج المپیاد جهانی ما افت جدی کرد.»

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان اضافه کرد: «‌پس از تذکرات چندین مرتبه مقام معظم رهبری نسبت به نتایج المپیادهای جهانی و نارضایتی نخبگان المپیادی دوباره مقرر شد که باشگاه بازگردد. الحمدالله در همین دولت در اسفند 1400 مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دوباره اجرا شد. اساس‌نامه جدید برای باشگاه تصویب ‌و سال گذشته از سوی رئیس‌جمهور شد و ایشان دستور دارند که باشگاه هرچه زودتر استقلال پیدا کند که به حمدلله به‌زودی استقلال کامل باشگاه و افتتاحیه ساختمان باشگاه را ‌برگزار خواهیم کرد.»