شاخص پوسیدگی دندان دانش آموزان را به عدد یک کاهش خواهیم داد


فخرالدین احمدی دانش آشتیانی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه مراسم مرحله دوم طرح ملی وارنیش فلوراید که بطور نمادین و در مدرسه پسرانه حضرت مهدی (عج) منطقه 11 تهران و با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: از مسوولان آموزش و پرورش خواهم خواست، در آموزش بچه ها در رابطه با پیشگیری از پوسیدگی دندان های آنان کمک کنند.
وی با بیان اینکه معلمان و اولیای دانش آموزان در اجرای این طرح نقش بسیار مهمی در پیشگیری دارند، گفت: اگر بتوان پیشگیری از پوسیدگی دندانهای دانش آموزان را گسترش داد بطور قطع هزینه های درمان بشدت کاهش پیدا خواهد کرد زیرا هزینه های درمان دندان برای خانواده ها بسیار سنگین است.
دانش آشتیانی افزود: طرح بیمه سلامت دانش آموزان در سطح کل کشور جاری است و در داخل مدارس تلاش شده این طرح گسترش یافته و جزو مراحل ثبت نام مدارس و پرونده بهداشت دانش آموزان آورده شود.
وی ادامه داد: مساله سلامت دانش آموزان اولویت آموزش و پرورش است زیرا این امر در کیفیت آموزش نقش موثری خواهد داشت و مردم و خانواده ها نیز باید با برگرفتن از بیمه ها، نسبت به پیگیری سلامت دانش آموزان، از آسیب های جسمی آنان جلوگیری کنند.
دانش آشتیانی گفت: برای دانش آموزان پرونده بهداشت و سلامت وجود دارد و کتابی در این رابطه برای بهداشت دانش آموزان تهیه شد که خانواده ها باید با مطالعه این کتاب نسبت به رعایت موارد بهداشتی به فرزندان خود کمک کنند.
طرح وارنیش فلوراید از دو سال گذشته در مدارس کشور و در دو مرحله در سال تحصیلی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های دانش آموزان بین 6 تا 12 سال در مدارس کشور به مورد اجرا گذاشته شده است.