تحلیل نتایج امتحانات نهایی نشان می دهد به چه سمتی حرکت می کنیم


معاون متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از کارهای مثبتی که در طول سه سال اخیر در دولت انجام شد تحلیل نتایج امتحانات نهایی بود که تا پیش از این انجام نمی‌شد؛ ما ارائه‌دهنده یک تحلیل ملی هستیم که نشان می‌دهد به چه سمتی در حرکت هستیم و هر استانی نیز به‌صورت مستقل این ارزیابی‌ها را انجام می‌دهد که خوشبختانه این موضوع به یک فرهنگ تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، علی زرفشان در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه آموزش و صنایع وابسته در اهواز، ارتقای رتبه کنکور در خوزستان را نتیجه یک روند چندین ساله دانست و اظهار کرد: سال گذشته در سفر به استان خوزستان، مشاهده کردم که خوزستان برای فراهم کردن بسترهای لازم برای رشد و پیشرفت، اقدام به تحلیل و بررسی نتایج امتحانات نهایی می‌کند و کلیه ادارات آموزش و پرورشش نیز طی جلساتی این نتایج را مورد بررسی قرار داده‌اند و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کردند تا در راستای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند که این اقدامات زمینه‌ساز افزایش کیفیت آموزش در این استان شد.

 

وی همچنین با اشاره به ارتقای رتبه کنکور خوزستان از 27 به 19 در دولت یازدهم، گفت: اگرچه در بحث کنکور رقابت چشمگیر و سختی بین استان‌ها وجود دارد، اما استان خوزستان با تلاش‌های جدی که انجام داد، توانست در رتبه کنکور ارتقاء پیدا کند.

 

زرفشان همچنین با اشاره به برپایی اولین نمایشگاه آموزش و صنایع وابسته، اظهار کرد: بازارچه‌های کسب‌وکار دانش‌آموزی یکی از بخش‌های این نمایشگاه است که کار ارزشمندی در راستای ارائه توانمندی‌های دانش‌آموزی و ترویج فرهنگ کارآفرینی است و با ابتکار استان خوزستان انجام شده است.

 

وی حضور صنایع وابسته به آموزش به‌عنوان بخش دیگر این نمایشگاه را نیز مثبت ارزیابی کرد و گفت: یکی از رویکردهای آموزش و پرورش رویکرد مشارکتی و استفاده از ظرفیت‌های خارج از این مجموعه برای ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش است.

 

زرفشان با تاکید بر اینکه ایجاد غرفه‌های ارائه‌دهنده خدمات آموزشی موجب آشنایی دانش‌آموزان با ارائه‌دهندگان چنین خدماتی  به‌خصوص خدمات بخش خصوصی و استفاده بهینه از آن می‌شود، گفت: افرادی که در حوزه آموزش و پرورش ذی‌نفع هستند می‌توانند به ارائه آموزش‌های مناسب به دانش‌آموزان کمک کنند.