کلید اولیه کنکور ۹۶ فردا منتشر می شود


به گزارش جام جم آنلاین، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر افزود: آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در کشور و ۲۷ حوزه در ۲۳ کشور دنیا با حضور ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار شد.

وی افزود: سوالات آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه های آزمایشی پنچگانه آزمون سراسری ۹۶، ۲ ساعت پس از پایان آزمون هر یک از گروه های آزمایشی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

حسین توکلی خاطرنشان کرد: کلید اولیه آزمون گروه های آزمایشی پنچگانه آزمون سراسری ۹۶، فردا یکشنبه ۱۸ تیرماه به همراه دفترچه سوالات آزمون داوطلبان حوزه های امتحانی خارج از کشور و کلید اولیه سئوالات آنان توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

وی یادآور شد: نتیجه اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه اول دوم مرداد ۹۶ بر روی سایت سنجش قرار می گیرد. دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی نیز در نیمه دوم مردادماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی، بر اساس برنامه زمانی مربوط، در نیمه دوم مرداد ۹۶، می توانند کدرشته محل های مورد علاقه خود از تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی را به ترتیب اولویت انتخاب کنند.

وی افزود: در رابطه با نحوه انتخاب رشته‌ برای کدرشته محل های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی توضیحات لازم در زمان انتشار کارنامه از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع داوطلبان می رسد.

توکلی اظهار داشت: نتایج نهایی کنکور سراسری امسال، نیمه دوم شهریورماه ۹۶ اعلام می شود.