۱۳ مرداد، آغاز آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۶


به گزارش جام جم آنلاین، حسین توکلی به میزان گفت: مهلت ثبت نام برای دوره‌های کاردانی به کارشناسی سال ۹۶ ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ماه جاری پایان پذیرفت.

وی افزود: بر اساس آمار اولیه گزارش شده تعداد ۹۱ هزار و ۶۹۹ داوطلب در این دوره‌ها ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۶۹۹ داوطلب زن و مابقی مرد هستند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ثبت نام در برخی از کد رشته محل‌های تعیین شده بدون آزمون بوده است، خاطرنشان کرد: براساس ضوابط پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶، برای ۶۷ کدرشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت گرفته که پذیرش در ۲۰ کدرشته امتحانی از ۶۷ کدرشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کدرشته امتحانی دیگر نیز صرفا براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون بوده است.

توکلی در خصوص زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۶ تصریح کرد: آزمون ۲۰ کد رشته امتحانی روز جمعه ۱۳ مرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی در رابطه با زمان توزیع کارت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۶ اظهارکرد: کارت شرکت در آزمون داوطلبان از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۲ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.