دسترسی نرم افزار انتخاب رشته مجازی در سایت سازمان سنجش


حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، ضمن اشاره به نکات مهمی برای داوطلبان انتخاب رشته کنکور سراسری گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم تجربی از بعداز ظهر چهارشنبه 11 مرداد 96 و دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه تا ساعت 12 روز پنجشنبه 12 مرداد ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانبندی مربوطه نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 1396 کلیه داوطلبان شرکت کننده در این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه کلیه داوطلبان مذکور از ساعت 11 روز یکشنبه 15 مرداد 96 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

توکلی اضافه کرد: کلید نهایی سؤالات آزمون‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجه، حوزه‌های انتخابیه داخل کشور و همچنین حوزه‌های انتخابی خارج کشور برای اطلاع بیشتر داوطلبان از روز یکشنبه 15 مرداد ماه 96 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی گروه‌های آزمایشی پنجگانه علاوه بر اینکه از طریق سازمان سنجش قابل دریافت بوده از صبح روز دوشنبه 16 مرداد 96 از طریق باجه‌های روزنامه‌ فروشی سراسر کشور توزیع گردیده و لذا داوطلبانی که امکان مشاهده و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی را از طریق سایت نداشتند می‌توانند با مراجعه به باجه‌های روزنامه‌ فروشی و با پرداخت هزار تومان به عنوان کارمزد توزیع دفترچه راهنما آن را دریافت کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است دفترچه مذکور رایگان بوده و تنها هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند، هزینه توزیع آن است. ویژه‌نامه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1396 به منظور راهنمای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از ساعت 6 صبح روز دوشنبه 16 مرداد ماه 96 از طریق روزنامه فروشی‌ها توزیع شده است.

وی ادامه داد: این ویژه‌نامه با تمرکز بر نیازهای داوطلبان، والدین و مشاوران مدارس تهیه و حاوی اطلاعات مفیدی در مورد فرایند انتخاب رشته است. ویژه‌نامه انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری سال 1396 در بردارنده مطالب متنوعی درباره انتخاب رشته‌های دانشگاهی و چگونگی انتخاب رشته و خلاصه‌ای از مهمترین مقررات و شرایط انتخاب رشته آشنایی با محتوای کارنامه نتایج علمی آزمون ، سهمیه‌بندی در آزمون سراسری سال 96، آشنایی با برون پذیری در آزمون، شیوه‌های پذیرش دانشجو و مطالب خواندنی دیگر که برای داوطلب مورد نیاز خواهد بود.

توکلی در مورد نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی، خاطرنشان کرد: این نرم‌افزار به داوطلب این امکان را می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی و نمره خود که در آزمون سراسری سال 1396 کسب کرده، خود را با داوطلب مشابه در سال گذشته مقایسه و امکان قبولی خود را مشاهده نماید.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: بر این منظور کلیه تحقیقات و شرایط گزینش آزمون سراسری 96 در فایل اطلاعات آزمون سراسری سال 95 اعمال شده است. این نرم‌افزار از ساعت 22 شب گذشته (سه‌شنبه 17 مرداد 96) برای داوطلبان گروه‌های آزمایش علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

توکلی افزود: ضمنا نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته مجازی برای داوطلبان گروه آزمایشی تجربی حداکثر تا ساعت 22 امروز چهارشنبه 18مرداد ماه از طریق سایت سازمان برای داوطلبان علوم تجربی در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.