ثبت نام بیش از ۵۰ هزار نفر در دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: مهلت ثبت‌نام دوره‌های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی تا 11 شهریور ماه تمدید شد.

وی افزود: به داوطلبانی که ثبت نام نکرده‌اند و داوطلبانی که پیش از این ثبت نام کرده‌اند، توصیه می‌شود برای ثبت نام یا ویرایش فرم ثبت نام خود تا تاریخ 11 شهریورماه اقدام کنند.

توکلی با بیان اینکه تا 8 صبح امروز تعداد 50 هزار و 380 نفر در دوره‌های کارشناسی دانشگاه علمی‌کاربردی ثبت‌نام کردند، گفت: ظرفیت پذیرش در این دوره‌ها 181 هزار و 725 نفر است.

وی افزود: پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه کاردانی، نوع مدرک کاردانی و سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن و با توجه به صلاحیت‌های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی - کاربردی و مصوبات مربوط صورت می‌گیرد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ 250 هزار ریال (25 هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.