ثبت نام بیش از ۷ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی سال تحصیلی جدید


رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده دانش آموزان ابتدایی به مناسبت باز گشایی مدارس، اظهار کرد: تا ششم شهریور ماه هفت میلیون و  305 هزار نفر در مقطع ابتدایی ثبت نام شده اند که در مرحله اول نام نویسی 2 میلیون و 773 هزار و 941 نفر و در مرحله دوم یک میلیون و 733 هزار و 654 دانش آموز انجام شده است.

وی افزود: امسال با توجه به تفویض اختیار استان‌ها، هر منطقه‌ای برنامه ویژه‌ای در نظر می‌گیرد، اما مجموعه توصیه‌هایی برای شاداب سازی در پروتال معاونت ابتدایی قرار داده ایم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به توانمندی‌های که معاونت‌های ابتدایی در استان‌ها دارند پیش بینی می‌کنیم برنامه‌های بازگشایی مدارس بدون هر گونه مشکلی برگزار شود.

حکیم‌زادهمطرح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده جشن شکوفه‌ها 31 شهریور ماه برگزار خواهد شد و برنامه ریزی‌های مناسبی هم برای این گروه سنی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: با توجه به اینکه ایام بازگشایی مدارس مصادف با برخی مناسبت‌ها است، بنابراین در نظر داریم جشن غنچه ها امسال در 29 شهریور ماه برای نوآموزان پیش دبستانی برگزار شود.