ثبت نام بیش از ۳ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کاردانی نظام جدید


حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت: مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در آزمون کاردانی نظام جدید روز 9 آذرماه به پایان می‌رسد و تاکنون 3 هزار و 701 نفر در این مرحله ثبت‌نام کردند.

وی افزود: مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش در برخی از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در آزمون کاردانی نظام جدید از روز شنبه 6 آبان 96 آغاز شده و متقاضیان می‌توانند تا 9 آذر 96 برای ثبت نام به آموزشکده یا موسسه آموزش عالی رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

توکلی ادامه داد: علاقمندان به تحصیل در این موسسات اعم از اینکه در این آزمون ثبت‌نام کرده یا ثبت نام نکرده‌اند می‌توانند برای ثبت نام در رشته تحصیلی متناسب با مدرک دیپلم خود در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای یا کاردانش موسسات آموزش عالی پذیرنده با مراجعه به لینک جستجو و کد رشته در سایت سازمان سنجش، ضمن مشخص کردن رشته و موسسه مورد علاقه با مدارک لازم به آموزشکده یا موسسه آموزش عالی رشته مورد تقاضا مراجعه کنند.

وی گفت: داوطلبان باید در زمان ثبت نام از طریق موسسه مربوط بابت هزینه ثبت‌نام مبلغ 200 هزار ریال (20 هزار تومان) را از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی سازمان سنجش پرداخت کنند.