ارسال بسته های لوازم التحریر برای 30 هزار کودک زلزله زده


به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امروز در همایش کودک و صلح که در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با اشاره به اهمیت رعایت حقوق کودکان اظهار داشت: صلح زمانی لذت‌بخش است که حق و عدالت در جریان باشد و اگر صلح به معنای مجاز دانستن بی‌عدالتی باشد، واژه مناسبی نیست.

وی با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور افزود: امروز شاهد هستیم که امنیت روانی کودکان سلب شده است و باید در کنار تغذیه و بهداشت، امید به زندگی، تغذیه روحی و فکری و بهداشت روانی کودکان را مورد توجه قرار دهیم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به فعالیت‌های این کانون در حوزه‌های شناختی، عاطفی و رفتاری، گفت: در حادثه زلزله اخیر، خود را موظف می‌دانیم تا هنرمندانه در کنار کودکان آسیب‌دیده باشیم و به ماموریت خود بپردازیم.

حاجیان‌زاده اجرای برنامه‌های قصه‌گویی، بازی گروهی، نمایش عروسکی، نمایش فیلم، کتابخانه‌های گروهی و برگزاری مسابقات را از جمله برنامه‌های این کانون در مناطق زلزله‌زده عنوان کرد. 

وی از راه‌اندازی ستاد امداد فرهنگی خبر داد و افزود: تا امروز 70 پایگاه مسئول جمع‌آوری هدایای مردمی در خصوص اسباب‌بازی و دیگر اقلام فرهنگی شده‌اند و از دیروز نیز ارسال هدایای کانون و هدایای مردمی آغاز شده است. 

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابراز داشت: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از استان‌های همجوار کرمانشاه به همراه کتابخانه‌های سیار به منطقه اعزام شده‌اند ضمن اینکه هنرمندان سرشناس نیز برای حضور در منطقه، اعلام آمادگی کرده‌اند.

حاجیان‌زاده از ارسال بسته‌های لوازم‌التحریر برای 30 هزار کودک مناطق زلزله‌زده خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح کانون مدرسه که در آن بخشی از درس‌های دانش‌آموزان با روش‌های هنری ارائه می‌شود،‌ اجرا خواهد شد.