تمایلی به افزایش دروس امتحانات نهایی نداریم


به گزارش خبرگزاری تسنیم, سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش بزرگداشت روز امور تربیتی در جمع خبرنگاران درباره پرداخت و مطالبات فرهنگیان اظهار کرد: بخشی از مطالبات فرهنگیان به زودی پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص طرح رتبه بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی تکلیف قانونی است که مجلس بر عهده آموزش و پرورش گذاشته است و اگر بخواهیم از مهرماه 97 آن را اجرا کنیم بودجه کنونی کفاف آن را نمی‌دهد.درحال آماده‌سازی طرحی هستیم که باید آن را با مجلس در میان بگذاریم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص سرانه مدارس گفت: بخشی از سرانه مدارس پرداخت خواهد شد اما نمی‌توانم جزئیات آن را بیان کنم.

بطحایی درباره مصوبه منع آزمون و استفاده از کتب کمک درسی در مدارس ابتدایی، تصریح کرد: این مصوبه هنوز ابلاغ نشده است اما توقع دارم که مدارس با توجه به انتشار اخبار آن را مورد توجه قرار دهند و از همکاران خود می‌خواهم که هیچ کتابی به اجبار برای خانواده‌ها تجویز  و آزمونی برگزار نشود زیرا اختلال جدی در نظام آموزشی کشور ایجاد می‌کند.

وی در خصوص اسکان فرهنگیان خاطرنشان کرد: اسکان فرهنگیان مثل سنوات قبل خواهد بود و تلاش خواهیم کرد کیفیت این فضاها از سال گذشته بهتر شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مراکز اسکان نوروزی آموزش و پرورش مختص فرهنگیان است اما در برخی مواقع تعداد مراکز اقامتی آزاد کفاف تعداد مهمانان را در برخی شهرها نمی‌کند و آموزش و پرورش برای کمک مراکز اسکان خود را در اختیار مهمانان غیر فرهنگی قرار می‌دهد.

بطحایی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: رسیدگی به مسئله آسیب‌های اجتماعی صرفا مختص آموزش و پرورش نیست؛ امسال طرح نماد را با پوشش بالاتری آغاز کرده‌ایم و آموزش به خانوده‌ها را با کمک تلویزیون تعاملی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز به صورت جدی‌تر دنبال می‌شود. طرح نماد می‌تواند در حوزه پیشگیری و درمان از آسیب‌های اجتماعی موثر واقع شود.

وی در خصوص افزایش تعداد دروس امتحان نهایی گفت: جدول دروس امتحان نهایی بسته نشده و اصرار ما این است که افزایش پیدا نکند زیرا برای دانش آموزان بار روانی دارد همچنین درباره افزایش میزان تاثیر امتحان نهایی در کنکور جلساتی برگزار کرده‌ایم اما هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم البته پیش از اسفندماه مشخص خواهد شد.