بارم بندی پیشنهادی دوره های مختلف تحصیلی دانش آموزان اعلام شد


بارم‌بندی پیشنهادی دوره‌های مختلف تحصیلی دانش‌آموزان اعلام شد

 

تهران (پانا) - سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بارم‌بندی پیشنهادی تمام دروس دوره‌های مختلف تحصیلی دانش‌آموزان در سال 1401-1400 را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر تالیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری بارم بندی پیشنهادی کلیه دروس در نوبت اول و دوم دوره‌های مختلف تحصیلی(سال 1401-1400) شامل پایه ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه نظری و رشته علوم و معارف اسلامی را اعلام کرد.

این متن پیشنهادی بارم بندی با امضای دکترحسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مرکزسنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ارسال شده و آن مرکز پس از انجام تمهیدات لازم، این بارم بندی را به دبیرخانه‌های استانی و ادارت کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ می کند تا دبیران، مدیران و مسئولان آموزشی جهت بودجه بندی سوالات امتحانات از آن استفاده کنند.

در این بارم بندی، دوره ابتدایی پایه ششم (ارزشیابی پایه های تحصیلی اول تا پنجم توصیفی می باشد) شامل 10 درس آموزش قرآن، هدیه های آسمان، تربیت بدنی، فارسی، ریاضی، علوم تجربی، هنر، مطالعات اجتماعی، تفکر و پژوهش و کار و فناوری می شود.

دوره متوسطه اول(هفتم، هشتم، نهم) شامل 13 درس قرآن پیام های آسمان، عربی، زبان و قرآن فارسی و نگارش مطالعات اجتماعی، ریاضی، علوم تجربی، تربیت بدنی و سلامت، تفکر و سبک زندگی، زبان انگلیسی، هنر، آمادگی دفاعی و کار و فناوری می شود.

در بارم بندی دوره دوم متوسطه؛ پایه دهم 19 درس، پایه یازدهم 16 درس و پایه دوازدهم نیز 16 درس را شامل می شود. فارسی، نگارش، عربی، دین و زندگی، منطق، زبان انگلیسی، جغرافیای ایران و استان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، اقتصاد، هنر، تربیت بدنی، تفکر و سواد رسانه ای، کارگاه کارآفرینی و تولید، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضی و آمار، آزمایشگاه علوم، و غیره تعدادی از این دروس است

فهرست کامل بارم بندی دروس برای امتحانات سال تحصیلی 1401-1400 در فایل ضمیمه قابل دریافت و استفاده است.

ضمیمه(پیوست):

دهم

یازدهم

دوازدهم

معارف اسلامی

متوسطه اول

ابتدایی